Eyyübiye Belediyesi Beytül Malı Çürütüyor « Urfa Express Haberin Güncel Adresi

SON DAKİKA

Eyyübiye Belediyesi Beytül Malı Çürütüyor

Bu haber 29 Temmuz 2019 - 13:29 'de eklendi ve 31 kez okundu kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Osmanlı Mahallesi’nde; Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri tarafından inşa edilen “Osmanlı Mahallesi Sosyal Tesisleri” binası için yaklaşık 2. 865.000.00 liralık bir bütçe ayrıldı.

Beytül Malı Gözümüz Gibi Koruyacağız
24 Haziran belediye seçimlerinde Türkiye geneli “Belediyecilik İşi Gönül İşi” sloganıyla yola çıkan Ak Parti’nin belediye başkan adaylarının da yerelde kendi ürettikleri bir sloganları vardı. Örneğin Şanlıurfa ili Eyyübüye ilçesi belediye başkan adayı ve mevcut başkan Mehmet Kuş da bu adaylardan biri olup Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da “Beytül Malı Gözümüz Gibi Koruyacağız” sloganı ile halkın teveccühünü kazanmış ancak sloganı teoriden öteye geçmemiştir.

  1. 865.000.00 Lira Bütçe Ayrılan Tesis Kaderine Terkedilmiş
    Tesisi bizzat yerinde inceleyerek kaderine terkedilmiş binanın atıl vaziyette durduğuna; yabani hayvanların içinde cirit attığına ve etrafında yeşeren otların kurumuş olduğuna tanıklık ettik. Dış görünümü mimari açıdan Osmanlı Sarayları’nı andıran bina, hüzün verici bir portreyi andırıyordu. Binanın içi ise terkedilmiş olması hasebiyle ürkütücüydü. Yıllardır ne zaman hizmete açılacağı belli olmayan ve proje bedeli 2.865.000.00 lira olan tesis adeta çürümeye terkedilmiş. Eyyübiye Belediyesi milyonlarca lira kira vererek 40 parça yamalı bohça gibi her birimi bir yerde olan mekanlarda Eyyübiyeli’lere adeta eziyet çektirirken yapımını neredeyse tamamladığı bu devasa ve lüks binayı neden bir an önce hizmete açmıyor bu da akıllara takılan başka bir soru.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.